Początki Przychodni sięgają 1947 r. kiedy to w związku z powstaniem i rozwojem bazy morskiej Marynarki Wojennej utworzono tzw. Izbę Chorych Garnizonu Świnoujście. Pierwsza lokalizacja miała miejsce na terenie szpitala przy ul. Jana z Kolna w starym drewnianym baraku. Pierwszym szefem izby chorych była kmdr Giżyńska a pielęgniarką, co pozostaje ciekawostką, Niemka pani Mitte, przedwojenna pielęgniarka świnoujska. Następna lokalizacja to koszary radzieckie, aż do 1951 roku, kiedy to powstała Garnizonowa Izba Chorych przy ul. Kapitańskiej w jednym z do dzsiaj istniejących budynków koszarowych. 

        Przychodnia przez lata istnienia przechodziła modernizację, tak jak Marynarka Wojenna, na której potrzeby została powołana. Przez wszystkie lata rozszerzano zakres świadczonych usług. W 1960 roku Garnizonową Izbę Chorych przemianowano na Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską, która w swoim zasadniczym kształcie z wielospecjalistyczną pomocą lekarską oraz apteką i wieloma gabinetami diagnostycznymi istnieje do dnia dzisiejszego. 

Obecnie funkcję dyrektora WSPL SP ZOZ, który powstał wraz z wdrożeniem reformy służby zdrowia, sprawuje lek. Bartłomiej Szablewski.

Nasze aktualne usługi, to:


 5 gabinetów chorób wewnętrznych, 

– w tym 2 wyspecjalizowane w chorobach dziecii, 

– RTG, 

– USG, 

– EKG

– SPIROMETRIA. 
– LEKARZ przyjmujący do godz. 18.00 (według grafiku dyżurów) 

– REJESTRACJA 918886802 lub 918886803

– SEKRETARIAT 918886801 oraz 

– specjalistyczne gabinety lekarskie (ginekologia, chirurgia ogólna, psychiatria, dermatologia, neurologia, okulistyka, ortopedia, laryngologia, stomatologia i logopedia)

– badania pracowników zgodnie z kodeksem pracy